Blog Türkçe

 • Örnek İnsan

  “Dünyanın üst yüzde biri” diye aradığınız zaman İnternette, karşınıza çıkacak konunun dünyanın “en zengin insanları” olduğunu fark edersiniz. Dünyanın üst yüzde biri onlar değil bana göre, nede Allah’ın gözünde onların olduğunu düşünmüyorum. İnternet arama makinesinin ve çoğu insanların gözünde değil, Allahın gözünde nasıl olunur üst yüzdelerde sayılan, örnek bir insan? Allah tektir, ona denk yoktur. Allah bizi yaratmıştır. Bizi derken, bildiğimiz gördüğümüz her şeyi, Tanrı kendini örnek alarak yaratmış. Taş toprak kendi bütünlüğünü korumasını bilirken, bitkilere ve böceklere içgüdü, hayat vermiş.
 • Kara Günler

  Avrupadaki Müslüman savaşının geleceği
 • Bilgin

  TR Öğrendikçe, ne kadar az bildiğini fark edersin, Ne kadar az bilirsen, o kadar çok bildiğini zannedersin. EN The more you know, the more you realise how much you don’t know; the less you know, the more you think you know.
 • Özgürlük

  Zihinsel kölelikten Özgürlüye
 • Yürüdüm

  Ben Yürüdüm, Ama
 • Eş cinsel insanların evlenme haki

  Dünyanın pek çok yerinde eş cinsel insanların evlenme konuşu uzun süredir gündeme girip çıkıyor. Bu Türkiye için henüz uzak bir konu olmasına rağmen, eh şu anda 20.08.2013 04:31 internetim yok, okumak için bir düzgün kitabim da olmadığı için ben yazmaya karar verdim ve ne yapayım akıla gelen konu da bu oldu. Bu konuya insanların çeşitly tepkileri oluyor, kimisi yüzünü ekşitiyor, başkası dini sebeplerden dolayı tepki gösteriyor. Fakat eş cinseller gayet mantıklı nedenler de ortaya sürüyor.
 • Türkiye’de garip şeyler oluyor …

  Türkiye’de garip şeyler oluyor ve burada yaşayan insanlar artık alışmış katlanıyorlar. Bir bakmışsın kanunlar değişiyor, yatınızı vergi ödemeden ithal edebiliyorsunuz. Ama yatının zaten sahibi olmanız gerekiyor, yani yatınız yabancı bayrak altında sizin ise Türkiye’ye sıfır vergiyle ithal edebiliyorsunuz. Bu kanun kısa süreli geçerli oluyor yararlandınız yararlandınız. Bu kanunun anamı ve sebebini kimse sorgulamıyor, haberi olan faydalanıyor diğerleri, evet diğerleri haksızlığa uğruyor ama kimse şikâyetçi olmuyor. Bu konuda haksızlına uğramış olan insanların sayısı az, bunlar bir araya gelip de derdini anlatamıyorlar, dinleyen olmuyor zaten.